Στο 90′ ο Κούρτι έδωσε το τρίποντο στον Ηρόδοτο!

2014-12-07 23:29

Με 2-1 επικράτησε στην Γλυφάδα επί της ομώνυμης ομάδας ο Ηρόδοτος για την 9η αγωνιστική της Γ” Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρόδοτος δεν ήταν καλός όμως δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την Γλυφάδα που έχασε όμως μία ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη ο Ηρόδοτος ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του. Στο 70′ ο Κούρτι ανατράπηκε, με τον Κουσίδη να αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι και να κάνει το 0-1 για τον Ηρόδοτο ενώ με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα η Γλυφάδα με τον Κόντη.

Ο Ηρόδοτος μετά το 0-1 αλλά και στο 1-1 έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τον Κούρτι στο 90′ να σημειώνει το «χρυσό» γκολ μετά από πάσα του Μεράι κάνοντας το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μάριος Παναγιώτου): Μακρυωνίτης, Τσιτοφώτος, Μιχαήλ, Βαρδακώστας, Ακογλάνης (80′ Ζάχι), Μπούμπας, Λιόσης (75′ Κατσίβελας), Παναγόπουλος (65′ Θ. Κόντης), Γ. Κόντης, Καραγιάννης, Μπότης

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Παναγιωτίδης, Χατζηβασίλης, Πρωτογεράκης, Σκουλάς, Χαρίτος, Προβιδάκης, Κούρτι, Κοιλιάρας (71′ Γενιτσαρίδης), Κουσίδης (76′ Ρουσάκης), Μωραίτης (87′ Μεράι), Καιμακαμούδης.